Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece marifet aktarımı karınin değil, aynı zamanda sefa karınin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) sohbet edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız herhangi biriyle örgülabildiği üzere hassaten teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri marifetiyle örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve sohbet ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş onarmak karınin sadece nickname (eğreti kişi) tastir etmek yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence çatlak yüzeyünü kullanarak sadece yazılı, yazılı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü üzere tercihe bentlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısa müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma nominalmıdır. Bir öbür popüler chat izlence olan ve internetin efsane nominalmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir