Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Itibar Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum sahaında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe bellik yapıu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece eğitim sektöründe karı olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etken çallıkışmalar yürüten KALKO, biraşırı futbol, basketbol bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı önemliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin üstı teselsül Türkiye’nin en kebir özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda alan almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı biraşırı dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her sene biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir